pinkamava pinkamava
  • 23-10-2020
  • Mathematics
contestada

A pear costs $0.40 and an Apple costs $0.25. What is the total cost of p pear and a apples?

Respuesta :

lolwhothis
lolwhothis lolwhothis
  • 23-10-2020

Answer:

$0.65

Step-by-step explanation:

$0.40 + $0.25 = $0.65

Answer Link
kyramarkel
kyramarkel kyramarkel
  • 23-10-2020

Answer:

0.40p+0.25a=cost

Step-by-step explanation:

Considering that every apple costs 25 cents and every pear costs 40 cents, you would multiply how many apples and or pears there are by how much they are worth and then add it to get the total cost. Due to there not being a specific total or how many apples and/or pears there are, it currently can't be solved.

Answer Link

Otras preguntas

What must occur before clouds can form?
one car travels east for 360 m over a period of 15 seconds. a second car travels west for 120 m over a period of 5 seconds. what is true about their speeds? the
What does the legend about romes founding tell you about what was important to Romans ?
solve for x , x^2=92+12^2
Quadratic VariationIf f(x) varies directly with x2, and f(x) = 75 when x = 5, find the value of f(4).  A.100  B.50  C.48  D.25Find the constant of variation for
What is the pitch of a sound wave?
Of the three body regions of a grasshopper which one is specialized for movement
What Are the Most Common Currency Bills in the US?
What is another name for curl-ups? (8 letter word)
how many of the original 13 states were slave states, and how many of them were free states?