wrightdeniro992 wrightdeniro992
  • 22-10-2020
  • Mathematics
contestada

Anthony bought 3 chicken wings for $3.00. What's the unit cost of one wing?

Respuesta :

dyedhairkyla14
dyedhairkyla14 dyedhairkyla14
  • 22-10-2020

Answer:

1$

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

Which led to revisionist history of the Cold War?
Mr. Shepard uses a pick up truck that can carry 3/4 ton of rock each load and fills it 5 times. He organizes his rocks into piles that are 1/2 ton each. How man
In the water cycle, water travels from bodies of water to the ____________. Then it travels back to the ground and to the oceans.
Which of the following best illustrates how a conjunction can correct a run-on sentence. a. the game is about to be called on account of rain, and if this happ
What is the area of the trapezoid? A. 30 m2 B. 34 m2 C. 44 m2 D. 52 m2
What percentage of rupees 20 is rupees 12?
are 5 and -5 reciprocals?
Identify the comma rule that the following sentence breaks: In the early morning hours everything is silent and peaceful. A) use a comma to separate three more
Why are petroleum products especially useful as sources of energy?
Hugh bought some magazines that cost $3.95 each and some books that cost $8.95 each. He spent a total of $47.65. If Hugh bought 3 magazines, how many books did