jaylise26 jaylise26
  • 22-10-2020
  • Mathematics
contestada

A large pizza with one topping costs $15.50. a large pizza with for toppings cost $20. Does the price vary directly with the number of toppings?

Respuesta :

edwardzanthony
edwardzanthony edwardzanthony
  • 22-10-2020

Answer:

yes

Step-by-step explanation:

Answer Link
Dirtyfacebabyaj
Dirtyfacebabyaj Dirtyfacebabyaj
  • 22-10-2020

Answer:

yes

Step-by-step explanation:

plz mark me brainlest

Answer Link

Otras preguntas

In a group of 21 students, 8 students take Art courses, 7 students take Music courses. Two students take both courses. A student is chosen randomly from this gr
in which of the following would a person who works as a business administrator be interested? Select all that apply convincing someone too purchase a project pl
what is the correct definition of an opportunity cost​
Help ASAP 8th grade math
the length of a rectangle is 10 more than it’s width. If the area of the rectangle is 52yd^2 , find the appropriate width.
Romeo and Juliet. At the conclusion of friar Lawrence’s speech in act 5 scene 3, he says, “It aught in this/ miscarried by my fault, let my old life/ be sacrifi
Define the following terms: monopoly and laissez-faire
what are "moments of truth"? why are these so important?
How do you find unit rates
help me please!!!!!!​