theregerman412 theregerman412
  • 21-10-2020
  • Mathematics
contestada

Peter bought an 18-ounce box of cereal for $4.50. What was the cost per ounce?

Respuesta :

isisatherley isisatherley
  • 21-10-2020
twenty five cents !!!!
Answer Link

Otras preguntas

The process in which yeasts break down sugars and produce carbon dioxide and alcohol is called ____________________ fermentation.
What 3 aspects of hispanic heritages are celebrated during the month?
Why are percents used to compare ratios when the wholes are different
What is the main function of signal words?
A multigene family is composed of _____.
Which gesture is a person least likely to misunderstand? - a frown - a handshake - a pat on the back - a victory sign
Which situation occurs when drugs cross the placenta during pregnancy?
Surface-level diversity refers to attitudes, values, and opinions which are different in diverse groups. true false
Todd wants to know how many numbers between 1 and 50 have only 2 and 5 as prime factors. list all the numbers that have only 2 and 5 as prime factors.Explain ho
A giraffes hunger level depends on the size of its last meal. What is the independent and dependent variable