breeleyv
breeleyv breeleyv
  • 21-10-2020
  • Mathematics
contestada

i paid $15.00 for 6 gallons of gasoline.
what was the price PER gallon

Respuesta :

zoeyangelee
zoeyangelee zoeyangelee
  • 21-10-2020

Answer:

$2.5 (that is very expensive. Don't buy gas from there again)

Step-by-step explanation:

$15.00 divided by 6 = $2.5

Hope I helped :)

Please consider Brainliest :)

Answer Link

Otras preguntas

A basketball player is usually ____. bajo alto gordo perezoso
Please anyone help me out with this.What is clean eating ?Don't dare to Spam or post irrelavant answers.Thank you ​
Create a brief timeline summary of U.S. and Colombian Relations from World War II to the present.
DIRECTIONS Using your notes, fill in the information bebw about America during WWI.
Which of the following facts is expressed implicitly in paragraph 5?
A source of ultrasound emits waves at a frequency of 2.00×106 Hz . The waves are reflected by red blood cells moving toward the source at a speed of 0.30 m/s D
9 divided by 3/10 would equal
Use the drop-down menus below to state the sequence of transformations that maps Figure K onto Figure L in the animation below. Then use those transformations t
How to calculate acceleration of gravity on an object with different mass.
Then, first tell your friend that the plate is on top of the table second say a sentence using the verb gustar, third, one sentence using querer and last, one s