josy1555 josy1555
  • 21-10-2020
  • Mathematics
contestada

1. You spent $10 to buy 5 vases, how much does one vase cost? *
1 point
$1
$2
$5
$50

Respuesta :

ryleighpatterson
ryleighpatterson ryleighpatterson
  • 21-10-2020

Answer:

$2

Step-by-step explanation:

if you divide 10 by 5 you get 2

Answer Link
mgibson24
mgibson24 mgibson24
  • 21-10-2020

Answer:

Each vase would cost 2$. 10 divided by 5 is 2 therefore each vase is 2$.

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

Find the area of this figure.
Help me please! No link or I’ll report you
What is one way that patricians had more power than plebeians? Patricians could own land. Patricians could avoid paying taxes. Patricians could serve in the mil
Triangle MNO is transformed to produce triangle PQR. What transformations guarantee triangles MNO and PQR are congruent
what is the slope intercept form of the function 3y+2x-4=1
Help with this pleaseeee
Hello There |_( * > * )_/ -{=}-I Am ✨ B O R E D ✨-{=}- Any.one Wanna Talk ^<>^
HELP! ILL MARK BRAINLIEST! Bellwork Unit 5 - Day 5: Write a diary entry as if you were a imperial power attempting to colonize a foreign land. Explain your reas
Recipe for tortitas de carne question ; the three Ingredients for the Salsa
HELPPPPP PLZ I WILL MARK U AS A BRAINLIEST