Seudónimo Seudónimo
  • 22-09-2016
  • Mathematics
contestada

for each store what is the ratio of number of can to the price 24 pk 2 for $9.00 12 pk 4 for $10.00 12 pk 3 for $9.00

Respuesta :

Cece101234
Cece101234 Cece101234
  • 05-10-2016
24:9 , 12:10 and 12:9 hope this helps☺
Answer Link

Otras preguntas

Fill in the blank There are 7 wholes and 2/3 pounds of walnuts in a container, which will be divided equally into containers that hold 1 while and 1/3 pounds.
Which of the following is NOT a factor in maintaining a fitness program? A. patience B. variety C. flexibility D. appearance
What does the author want readers to understand about rocks?Choose the correct answer.''
Find the solution of the system of equations. -6x-10y=-18 -3x+10y=36
Can i get a speech on games and sports are a part of education​
What is the value of x ÷ y - z if x = 32, y = 4, and z = 2.75?
Can someone give me the answer to this?
Tourism has helped the economies in the Caribbean Islands, but it has also had negative effects. True Or False
How are landscape photography and event photography different? Landscape photography requires a digital camera and event photography doesn’t. Landscape photogra
Graph a land that is parallel to the given line. determine the slope of the given line in the one you graph in simplest form. Click and drag on the graph to dra