inese
inese inese
  • 21-09-2016
  • Mathematics
contestada

Ryan spent $26.32 on 8 gallons of gas. How much would he spend for 20 gallons?

Respuesta :

malachijavon
malachijavon malachijavon
  • 21-09-2016
$65.80

$26.32/8=$3.29 for a gallon
$3.29 x 20 = $65.80.

Hope this helps
Answer Link
vanessapreciador
vanessapreciador vanessapreciador
  • 21-09-2016
He would spend $65.8. 
($26.32 x 20 =526.4)
(526.4 divided by 8 = 65.8
$65.8 would be your answer. 
Answer Link

Otras preguntas

Organisms can be classified into different categories based on their cells. Explain the difference between unicellular and multicellular organisms. Then explain
A. 10 B. 8 C. 4 Find the missing length indicated
What do we need to do to refund a Gift Card/Cert?
how does nebulized racemic epinephrine work and when should you use it?
What are the indications associated with administration of acetaminophen (Tylenol)?
What does the sacral plexus provide motor and sensory innervation for?
A successful omni-channel content distribution policy includes: A) Consistent messaging B) Limited channels for focus C) One-way communication D) Not addressed
At a supermarket apples cost 0.85 each unless 12 or more are purchased in which case the cost per apple for all apple purchased is 0.70 morgan recently purchase
Placing cookies is part of the process of targeting unidentified users. What is the primary purpose of placing cookies in web browsers? a) Enhancing browser spe
Duels dent is single and had 188,000 in taxable income. Using the rates from table 2.3 calculate her income taxes. What is the average tax rate? What is the mar