dynmar1731
dynmar1731 dynmar1731
  • 25-09-2020
  • Mathematics
contestada

Blueberries cost $4.00 per pound.
How many pounds of blueberries can you buy for $13.00?

Respuesta :

Renee8696 Renee8696
  • 25-09-2020

Answer:

3 pounds

Step-by-step explanation:

13/4=3.25

Answer Link
mariekaolivia mariekaolivia
  • 25-09-2020

Answer:

3.25 i think hehe

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

what's 5600 rounded to the nearest hundred
Had been coaching Is which tense
290 is 10 times as much is 2900
Which expression does NOT equal 4/5? 4 x 1/5 2 + 2/5 1/5 + 1/5 + 1/5 + 1/5 2 x 2/5
How is an earthquake a constructive force?
where earth's plates move, they may slide alongside one another, pull apart, or A. Collies B. Divide
How was the Atlantic slave trade different in the 1400s and 1500s than it was in the 1600s? A. In the 1400s and 1500s, more slaves were sold to Asian count
In order to enter cells and be useful to the body starch must be
proper adjective for Greece
You are going to mix a gallon bucket of window cleaner. The instructions direct you to mix 1 part cleaner to 3 parts water. How much cleaning solution will you