Kennedyrock121 Kennedyrock121
  • 25-09-2020
  • Mathematics
contestada

This question here ?!

This question here class=

Respuesta :

aj993978
aj993978 aj993978
  • 25-09-2020

Answer:

The answer is 3.19, someone irrationally deleted my answer previously.

Step-by-step explanation:

Simply substract 2.95 from 18.90 and you will get 15.95

Divide this by 5 to get the price of each and you will get $3.19 which is the correct answer.

Answer Link

Otras preguntas

what does the term secede mean as it pertained to the south in the 1800s?
is finding 9/10-1/2 the same as finding 9/10-1/4-1/4?
explain why 1/2 is not equivalent to 2/5?
What are two ways in which minerals can form from a solution?
1 in 4 daily calories should come from fat. True or False
To obtain all necessary nutrients a. take supplements b. be sure to drink water c. limit intake of empty calories d. eat a variety of foods
The labor union that had a major impact on Polish government is called
z=2b+6 and y=3b-1 answer please?
which national park contains a canyon that is 10 miles long with walls that reach 3,000 feet high
Joel sells ice cream cones at the country fair. he has to rent the equipment for $36 and spend $0.52 on ingredients for each cone. what is the minimum of ice cr