hey14291 hey14291
  • 25-09-2020
  • Mathematics
contestada

Please answer.
Need now

Please answer Need now class=

Respuesta :

heavenleecintron
heavenleecintron heavenleecintron
  • 25-09-2020

Answer: C) A 10 ounce box costs $2.19

Step-by-step explanation:

Plug 10 into the x and solve

0.10x + 1.19

0.10(10) + 1.19

0.10 x 10 = 1

1 + 1.19 = 2.19

Answer Link

Otras preguntas

Can somebody please help me
100 POINTS Find the area bounded by the curves x = 2y2 and x = 1 – y. Your work must include an integral in one variable.
The illustration shows a sequence of bases on one strand of a DNA molecule. Use the illustration below to answer the next three questions. How many amino acids
A card factory puts 7,000 greeting cards in each shipment. How many greeting cards will there be in 5 shipments?
Which of the following is a simpler form of the expression startfraction sine (theta) secant (theta) over cosine (theta) tangent (theta) endfraction? sec theta
I was helping my niece with homework and I honestly didn’t understand this question for some reason.
Suppose you are mixing blue paint and yellow point in a 2:3 ratio to make green paint. How many pails of blue paint would you need If you use 30 pails of yellow
Which is a better deal: five packs of gums for $3.00 , seven packs of gum for $4.00
Which statements are true of heterogeneous mixtures? check all that apply. they settle out. they exhibit the tyndall effect. their solutes and solvents appear a
i need this pls asap