borreromariamar
borreromariamar
25-09-2020
Mathematics
contestada
please help me, due soon
Respuesta :
roycechloe23
roycechloe23
25-09-2020
Answer:
The dude is right it is 14.76
Step-by-step explanation:
Answer Link
Аноним
Аноним
25-09-2020
a. the unit price is $1.23
b. he didnt multiply 7 times the dozen. which will be 84. then he had to divide 103.82 by 84 and get the unit price. and the unit price will be 1.23.
Answer Link
VER TODAS LAS RESPUESTAS ( 27+ )
Otras preguntas
what is the new volume in milliliters, of a 4.00 ml sample of air at 0.875 atm and 250.5 °c that is compressed and cooled to 305 torr and 185 °c?
A circle centered at (-1, 3), passes through the point (4, 6). What is the approximate circumstance of the circle?
Before the Human Genome Project was finalized, it was assumed that there should have been approximately 100,000 genes coding for proteins. However, it is found
Explain why Sis not a basis for R. S = {(1, 0, 0), (0, 0, 0), (0, 0, 1)) OS is linearly dependent Os does not span R Sis linearly dependent and
how many cubic inches will a rectangular pyramid hold if its 15 in height by 12 inches base
An object has a weight of 8 pounds on the Moon. Which of the following correctly describes its weight on Earth? O more than 8 pounds O less than 8 pounds O less
please help me on this. im very confused how this works.
Find the length x of RS.
Lorri had a gross income of $3256.15 during each pay period in 2010. If she got paid monthly, how much of her pay was deducted for FICA in 2010?
change The children are eating their lunch", said the caregiver. change it to indirect speech