jakewalkup08
jakewalkup08 jakewalkup08
  • 24-09-2020
  • Mathematics
contestada

Serena paid $24.60 for 7 and 1/2 gallons of gasoline. What is the cost per gallon of gasoline?

Respuesta :

cookiedino
cookiedino cookiedino
  • 24-09-2020

Answer:

$ 3.28 per gallon

Step-by-step explanation:

24.60 ÷ 7.5 = 3.28

Answer Link
Kirito54
Kirito54 Kirito54
  • 24-09-2020

Answer:

$3.28 per gallon

Step-by-step explanation:

24.60 divide 7.5 = 3.28

Answer Link

Otras preguntas

Use the sample data and confide sent level
The table below shows the period of revolution of some unknown planets of equal mass. Period of Revolution Planet Period of Revolution W 1.9 years X 11.8 years
Examine the photograph above closely. Describe the photograph. How does each person in the picture make you feel? What does it make you think about?
What are two equivalent ratios for 5/8
FINDING AREA ON A COORDINATE PLANE
which category best describe this shapes
The owner of a professional baseball team asks the account representative of an advertising agency to develop an advertising campaign to bring more teenagers to
Which of the three branches of government has the youngest age requirement of election?
Which of the following is a characteristic of principal-agent conflicts that often exist in a firm? Managers do not always operate in the best interest of owner
Please help I'm giving 11 pt