bxbblybee
bxbblybee bxbblybee
  • 24-09-2020
  • Mathematics
contestada

A ten pound sack of flour costs $8 how much does 40 pounds cost?n​

Respuesta :

cloudgazer
cloudgazer cloudgazer
  • 24-09-2020

Answer:

40 pounds costs $32!!!

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

5 examples of collective nouns
what is the equation of a parabola whose vertex is (-6,0) and whose graph is half as tall as y=x^2 and opens upside down?
A bird is flying 100 feet off the ground. Looking down at a 45° angle, it sees a mouse standing still. Approximately how far will the bird have to fly to catch
How much pure alcohol must be added to 400 ml of a 15% solution to make its strength 32%
How many triangles are formed by the diagonals from one vertex of a regular octagon?
If √5 - x = 4,then x=i need help on here how to solve it
How do you make profit when you open a business
Advantages and Disadvantages of Malls
If 2+xi=(x+1)+i, what is the value of xand can you please show me the breakdown?Thanks!
A box contains bags of crisps. Each bag of crisps weighs 25 grams. Altogether, the bags of crisps inside the box weigh 1 kilogram. How many bags of crisps are