delegalexa2008 delegalexa2008
  • 24-09-2020
  • Mathematics
contestada

7) Ms. D bought 18 bagels for $1.35 each and
2 containers of cream cheese for $3.45 each.
Write and evaluate ONE expression to find the
total cost of the food?

Respuesta :

ksasnln ksasnln
  • 24-09-2020

Answer:

1.35(18) + 3.45(2)

Step-by-step explanation:

Answer Link
wyattrdonovan wyattrdonovan
  • 24-09-2020
it aisha josh whojsbskabsjsk
Answer Link

Otras preguntas

How to get 19 using 4 fours
What is plato's opinion of tyranny as a way of governing a state?
Part 1: Create a scenario for an arithmetic sequence. For example, Jasmine practices the piano for ______ minutes on Monday. Every day she ___________ her pract
when does an object fall at a constant rate of acceleration
Writebthe name of the period that has the digit 913
Write 300 as a product of its prime factors. Give your answer in index notation.
Which scientist first proposed physical laws to mathematically describe the effect of forces on the motions of bodies?
What comes first encantada/o or mucho gusto?
what did the scientists who founded the royal scientists society of london share with lavoisier
if a quadratic equation can be factored and each factor contains only real numbers then there cannot be an imaginary solution? True or False?