kaitlyn029 kaitlyn029
  • 24-09-2020
  • Mathematics
contestada

If a package of hot dogs cost 2.98 and a package of hot dog buns cost 2.16 what was the total expense?

Respuesta :

norahlaurent05 norahlaurent05
  • 24-09-2020

Answer:

5.14$

Step-by-step explanation:

2.98$ +2.16$ = 5.14$

Answer Link

Otras preguntas

HELP PLS excerpt from Act IV, Scene 1, in A Midsummer Night's Dream by William Shakespeare Bottom "Not a word of me. All that I will tell you is that the Duke
Which best describes the expression (3x)(2y)(6 + 5)? A. sum of four variables B. quotient of two coefficients C. difference of three terms D. product of three f
When economist determine that the nation's GPD has declined, they can point to this as a sign ofa. economic shrinkageb. economic growthc. low unemploymentd. poo
What number must you add to complete the square? x2 + 10x = 14
Angle a is 11 times as large as its supplement angle b
A lion needs to eat at least 15 pounds of food each day. The zoo feeds the lion using canisters that each contain 3 pounds of food. The lion has already consume
What is 850 rounded to the nearest hundred?
Does anyone know how to do this????
Seven times the difference of 15 and a equals to -56
According to cpt, an endoscopy that is undertaken to the level of the midtransverse colon would be coded as a