samanthabarrios72
samanthabarrios72 samanthabarrios72
  • 23-09-2020
  • Mathematics
contestada

6th grade math helppp​

6th grade math helppp class=

Respuesta :

capsasha2
capsasha2 capsasha2
  • 23-09-2020

Answer:

$40.00

Step-by-step explanation:

  1. 4.00 + 2.00 + 1.50 + 2.50 = 10.00
  2. Because there are 4 people: 10 × 4 = 40.00

I hope this helps!

Answer Link
BellaX0814
BellaX0814 BellaX0814
  • 02-11-2020

Answer:

The answer is $40.00 :)

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

What happens to light as it passes from air to the window?
For which equation would x = 12 not be a solution?
describe the difference between a gene and an allele?
1.)6.23yard=__feet2.)7.5miles=__km3.)758mm=__m​
How is the Enlightenment related to absolutism?
if 1 pound equals 16 ounces,how many ounces are in 13.35​
I can apply concepts on the use of the software(commands, menu, etc)​
A skilled man never becomes jobless. Justify the statement​
I need this answer asap
Which set of data would most likely show no correlation when graphed on a scatterplot? A.number of pets and number of siblings B.number of sunny days and umbrel