annietrivers annietrivers
  • 23-09-2020
  • Mathematics
contestada

Ms Sitson bought 10 pounds of candy for $12 what was the cost of the candy per dollar

Respuesta :

matthewc8411571
matthewc8411571 matthewc8411571
  • 23-09-2020

Answer:

the cost of candy per dollar is $1.2

Step-by-step explanation:

divide 12 by 10 and to make sure you can multiply 1.2 to 10

Answer Link

Otras preguntas

Your client has said that he likes French Provincial furniture. What should you do before continuing to develop a decorating plan in that style for him? A. Show
what is (15x-12)+(5x-18)=180 what is x
juice boxes come in cases of 24. the school ordered 480 juice boxes. how many cases of juice did the school order?
Both new netherland and pennsylvania encouraged settlers to come from all over western europe. do you think this was a good decision for these colonies? why
I need help is it A B C or D
What factor led the fall of aksum??
What is the root and root meaning of the word : version
The force that keeps a satellite in earth’s orbit is always directed away from the center of earth. true or false.
A glass of kook aid would be classified as
Which of these statements best explains why Samuel Pepys's diary became popular? A. His style of writing was unusual and unique. B. His writing was very informa