Seudónimo Seudónimo
  • 23-09-2020
  • Mathematics
contestada

Oranges are $1.23 a pound. I bought 9 pounds. How much did it cost?

Respuesta :

fionaferlich1
fionaferlich1 fionaferlich1
  • 23-09-2020
9 times 1.23 equals $11.07 so it cost $11.07
Answer Link

Otras preguntas

What is the value of g? 3g + 4 5 = 4g - 8 4
Earth receives thermal energy from the sun via radiation. Which of the following is a result of this energy transfer
____________________ is a crime in which an imposter obtains key pieces of personal identification information to impersonate someone else.
what is feet and width
Suppose you throw a baseball into the air with an initial upward velocity of 29 ft/s and an initial height of 6ft. The formula h(t) = -16t ^2 + 29t + 6 (^ means
What should the introduction of a paper accomplish? A. It should capture the reader's attention and state the main idea. B. It should provide supporting deta
Nathan is making a beaded bracelet for every 5 red beads there are three white beads what is the ratio of red to white beads?
Suppose you have $100 in a saving account earning 2 percent interest a year. After five years would you have more than $102 exactly $102 or less thank $10
f(x)=x+7 I need to find the inverse
Melinda and mike were interviewed for a study on generativity. they emphasized their involvement as volunteers for a local senior citizen center. what aspect of