MariahAngeliqueee100
MariahAngeliqueee100
22-09-2020
Mathematics
contestada
3.5v=161
Does v=46 ?
Respuesta :
Anna2248
Anna2248
22-09-2020
Yes it would because you would divide 3.5 from both sides
Answer Link
chelseaatx
chelseaatx
22-09-2020
yes it would
Step-by-step explanation:
bevause it's hoj
Answer Link
VER TODAS LAS RESPUESTAS ( 41+ )
Otras preguntas
Print What is true of the women's fight for the right to vote? DEREK A Women expected that voting would bring them power. The fight produced complete results mo
Which of the following is a characteristic of organic shapes? a. an irregular outline b. a natural mass c. a positive space d. a precise contour
Compare the concept of a modern supply chain with more traditional distribution channels. Be specific regarding similarities and differences.
Eighty-five mall customers were randomly surveyed across the state to determine if the live entertainment provided had increased the amount of money they spent.
4. Emily Dickinson's poetry is frequently written in which of the following forms? (1 point) A.free verse B.lambic pentameter C.rhymed couplets D.prose
R+2r=105 what is answer
Simplify 15 × 1316 in decimal form
Shana bought sodas and popcorn for the movies .Sodas cost $3 each and popcorn cost $4 per bag . Shana bought 7 things from the concession., all either sodas or
A charged sphere with 1 × 10 8 units of negative charge is brought near a neutral metal rod. The half of the rod closer to the sphere has a surplus charge of 4
A 20-pound bag of dog food costs $16. What is the unit price per pound?