lglifesgood300 lglifesgood300
  • 22-09-2020
  • Mathematics
contestada

Watermelon is on sale for $4 per pound. How much would 12.8 pounds cost?​

Respuesta :

meekofuzzybutt
meekofuzzybutt meekofuzzybutt
  • 22-09-2020

Answer:

$51.2

Step-by-step explanation:

4 x 12.8 = 51.2

Answer Link

Otras preguntas

Given two terms in a geometric sequence find the first five terms. 6) a5 = -162 and a2=-6 Help please!!!
Which shows how to find the value of this expression when X=-2 and Y = 5? (3x®y-2)2 32 (-2) 54 3(-2)6 54 32(5) 6 (-2) 3 (2) 854
for a ***Lab Experiment*** every time i look it up I get results for the scientific method
dawn simplified a power correctly and came up with a value of 64. which could have been the original exponential form of the expression dawn simplified? check
Solve. 2/3x +5/6 = 3 1/3 Enter your answer as a mixed number in simplest form in the box.
Triangle abc is represented. points d and f are marked on side ab and points e and g are marked on side ac. segments de and fg are drawn. if , then line segment
What issues made labor organizing difficult? Choose 3 correct answers. Racial differences Dislike of union goals Fear of losing jobs Dislike of temperance group
You have swollen and itchy eyes from seasonal allergies but otherwise are feeling okay. You are scheduled to work tonight. What must you do?
Which are correct representations of the inequality 6x ≥ 3 + 4(2x – 1)? Select three options. 1 ≥ 2x 6x ≥ 3 + 8x – 4 A number line from negative 1.5 to 1.5 in i
what is the answer for this please 23÷23​