Seudónimo Seudónimo
  • 22-09-2020
  • Mathematics
contestada

If granola costs $2.40 per pound, how much does 0.9 pound of granola cost? (please give an explanation on how to find it)

Respuesta :

2y7jqx7qwj 2y7jqx7qwj
  • 22-09-2020
The answer: 2.16
To get the answer you have to multiply 2.4 to .9
Answer Link

Otras preguntas

Joe wants to lay tile for his bathroom floor. His bathroom is 10 1/2 feet by 8 1/4 feet. What is the area of the floor? ​
What made the movie the boy in the striped pajamas interesting?​
CAN U PLEASE HELP ME WITH THIS IT"S ABT ROSA PARKS
What is the least common denominator of the rational expressions below? 5/x2 - 3/6x2 + 12x
Please explain! Algebra 1.
You approach the edge of a pond filled with ducks. the ducks are swimming, but when they see you, they approach the shore and congregate around you. what might
From the U.S. perspective, what was a positive consequence of the Persian Gulf War? A. decreased political instability in the Middle East. B. the protection o
Was the United States wise to fight in Korea?
What does Mary do that helps Colin? (Select all that apply.) She tells Colin that she will take him to the secret garden. She sings him a Hindustani song to hel
What are requirements before you can compare the energy (or enthalpy or Gibbs free energy) for 2 compounds