letsplaythedragon letsplaythedragon
  • 22-09-2020
  • Mathematics
contestada

At the farmers marke, two pounds of peaches cost $4.20. How much will five pounds cost

Respuesta :

sckauwell04
sckauwell04 sckauwell04
  • 22-09-2020
10.50 should be your answer
Answer Link
kricket326
kricket326 kricket326
  • 22-09-2020
If 2 pounds cost $4.20 then 1 pound costs $2.10
4.20+4.20+2.10 = $10.50
Answer Link

Otras preguntas

help with multi step inequalities please
Give 2-3 quotes that display Macbeth's ambition through language/dramatic techniques.
Study the given values of the data and then choose the best suitable answers for all the questions. 10,10, 18, 24,28
how do you think worldview, culture, and beliefs are represented in modern art (imagery, movies, books, songs, sculptures, etc)?​​
You decide to impress Grandpa by showing him how fast sound travels. You have a piece of plastic pipe with an adjustable closed end, and a 312 Hz tuning fork. T
Labeau Products, Ltd., of Perth, Australia, has $19,000 to invest. The company is trying to decide between two alternative uses for the funds as follows: Invest
find the slope! i have more to come so please help:(
Question 15) My mother was (used to be) a teacher. - Mi madre_______ profesora. O es O fue O era​
Which of the following describes the products of mitosis? two unique cells one cell identical to the parent cell death two daughter cells that have identical DN
if a man died and left inheritance money$ 3990. As per his will this amount will be distributed in 15:18:17 ratio. Find the share of money each gets?​