lavendermissing05 lavendermissing05
  • 21-09-2020
  • Mathematics
contestada

A box of 15 cookies costs nine dollars. What is the cost for 1 cookie?

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 21-09-2020
9/15
= $0.6
Therefore, the cost of 1 cookie is $0.6
Answer Link
bombhorridsuperman bombhorridsuperman
  • 21-09-2020

9/15 = 0.6 dollar each

please mark as BRAINLIEST

Simply divide to get the value

Answer Link

Otras preguntas

is plotted on a coordinate plane with points A (-1, 4), B (-5, 5), and C (-1, -1). then goes through a sequence of transformations that include: dilation by a s
Which of the following is an example of a subjective observation?
Reasoning: How can you prove ∠1 ≅ ∠2 ≅ ∠3 ≅ ∠4 without using the Vertical Angles Theorem? Explain in the response field.
if h(x)=-3/4x+5/6 find the following values. simplify your answers. a) h(2) b) h(3) c)h(-1/2)
and this one to thank u
Question 12 An industrial water shutoff valve is designed to operate with 24 lb of effort force. The valve will encounter 315 lb of resistance force applied to
Pls answer this I will mark the brainliest need solution A basket of fruits, which is on a top of a 1.5m high table has a GPE of 44.12. What is the mass of the
Sharon is given two options. Option 1 allows her to take $5. Option 2 allows her a 1/3 chance of winning $50, but she risks losing $10, 2/3 of the time. What be
What are the models of English language teaching?
f(x)= -x-5 g(x)=x^2-6x+13 find f(g(x))