brandon45304
brandon45304 brandon45304
  • 21-09-2020
  • Mathematics
contestada

Velvet fabric costs $11.49 a yard. Yvette buys 9.3 yards. Yvette's estimated cost of the velvet is
$20.
$99.
$104.
$120

Respuesta :

michellechitsaka
michellechitsaka michellechitsaka
  • 21-09-2020

Answer:

$99

Step-by-step explanation:

11.49 is estimated to 11

9.3 is estimated to 9

1 yard cost $11 what of 9

11×9=99

Answer Link
krbennett
krbennett krbennett
  • 15-10-2020

Answer:

99 is your anwser⇔

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

Southern segregation pushed african americans to move. what pulled them to other parts of the country?
The steps of the formation sequence for a terrestrial planet are shown below. what is the correct order of these steps? - accretion of planetesimals - collapse
Point F(2, –4) is translated using the rule (x – 3, y + 2). What is the x-coordinate of F′ ?
How many foxes were there in 1993? A. 1996 B. 1997 C. 1986 D. 1987 (I have taken the quiz the quiz twice and it's not B or C.)
To the nearest hundredth, what is the value of x? Explain.
how did the Enlightenment influence the development of the American Revolution
Based on what you have learned, which of the following are industries given support from the Troubled Asset Relief Program (TARP)?
Why should you avoid sharing personal information on the Internet?
True or False ? Endothermic reactions are characterized by net absorption of thermal energy from its surroundings which leads to an increase in temperature of
The Highlighted area is an example of... A. Personification B. Tone Dissipation C. Extended Metaphor D. Philanthropy