berenicemontes428
berenicemontes428 berenicemontes428
  • 26-08-2020
  • Mathematics
contestada

I don't know the answer ​

I dont know the answer class=

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 26-08-2020

Answer: (6/18) represents how 6 pounds (lb) of rice costs $18.

Step-by-step explanation: the x axis is labeled as the amount of rice, so the x value, 6 would correspond to that. same thing for the y axis.

Answer Link

Otras preguntas

what is 73.4 rounded to the nearest tenth and hundreth
How did Cromwell’s agents punish a woman who attributed a miracle to the image of Our Lady at Walsingham?
If the function F(x) represents the number of words that janet can type in x minutes, what is the possible domain for this function?
In the nucleus of an atom, there are 18 protons and 20 neutrons. what are the atomic number and mass number of this isotope
How do you solve x-8= -(12/x)
By the early 2000s, which country was Taiwan’s third-largest trading partner? A. South Korea B. Japan C. United States D. China
you buy six notebooks and a backpack. The cost of the backpack is$ 17.90. You pay 6% in sales tax. Your total bill is $30.74 how much does each notebook cost?
What does the term adaptation mean? How does adaptation explain the patterns of distribution of plant and animal species in the world? please help me!
Where do many of the cell's metabolic processes take place?
Why was Congress reluctant to approve the Marshall Plan? What forced them to make a decision?