winieves1
winieves1 winieves1
  • 25-08-2020
  • Mathematics
contestada

Tyra bought 4.5 pounds of strawberries they cost $2.60 a pound how much did she spend

Respuesta :

heris20 heris20
  • 26-08-2020

Answer:

11.70

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

Onde a luta muay thai acontece
The total assets of Lafayette Company are $66,030. Common stock account is $22,480, dividends are $8,980, revenues are $43,960, and expenses are $39,080. What i
sino ang matandang pinalilikuran ni juli
A charge of 28.0 nC is placed in a uniform electric field that is directed vertically upward and that has a magnitude of 4.00 10⁴ N/C. What work [in J] is done
The nurse cares for patients in a pediatric headache clinic. Which patient should the nurse assess first?A) The 4-year-old child with abdominal pain and nausea.
Access to information fueled literacy, growth, and economic expansion. Which consumer segment was created by this phenomenon?a) Average consumersb) Middle-class
Pirates Inc. just paid a dividend of 1.75. Their expected dividends are 1.50 in year 1, 3.50 in year 2, and 5.25 in year 3. After this, dividends are expected t
The frequency table shows the results of a survey about favorite exhibits. ExhibitFrequency Butterfly12 Dinosaurs25 Planets17 Trains6 Find the relative frequenc
The purpose of written homework is to demonstrate your ability to use clear logic and proper notation to solve mathematical problems. Solutions that are unclear
The captain pursed his lips and glanced meaningfully at his first officer,who looked concerned explain why this passage is an example of foreshadowing