wefjow wefjow
  • 24-08-2020
  • Mathematics
contestada

HELP! WILL GIVE BRAINLIESY.

HELP WILL GIVE BRAINLIESY class=

Respuesta :

purerose03
purerose03 purerose03
  • 24-08-2020
$1.00 for each tube of toothpaste
Answer Link
aryaguptabg
aryaguptabg aryaguptabg
  • 09-02-2021

Answer:

$1 for one tube

Step-by-step explanation:

Ratio is 10:10

if you keep on reducing it

you will eventually get to 1:1

Therefore, the answer is $1 for one tube

Answer Link

Otras preguntas

How could you convert the length of an ant from centimeters to kilometers. How long is an ant in kilometers?
What is the liquid material between the nucleus and the cell membrane?
Which of the following statements most accurately identifies which nation won the War of 1812 while explaining why? a.Great Britain won because it maintained co
what is 1.158×10-7 in standard notation
How much energy is required to melt a 500. gram block of iron? The heat of vaporization is 6090 J/g and the heat of fusion is 247 J/ g. 3.05x106 J 1.23x105 J 6.
a colony contains 1500 bacteria. the population increases at a rate of 115% each hour. if x represents the number of hours elapsed, which function represents th
can someone help me solve this ??
what did england first attempt to do at the Roanoke colony? What distracted England from resupplying the colony?
A rectangular pyramid is sliced by a plane parallel to its base. What shape is shown from the cross section? Can someone please help me I never learned this and
which expressions are equivalent to the one below check that all apply 25^x/5^x A.5^x B.5 C(25/5)^x D.5^x*5^x/5^x E.(25-5)^x F.25^x