Yahoskarod09 Yahoskarod09
  • 24-07-2020
  • Mathematics
contestada

Pecans sell for 7.95 per round. How much will 3.2 pounds cost? NEED STEP BY STEP EXPLANATION.

Respuesta :

rayneelangley rayneelangley
  • 24-07-2020

Answer:

$25.44

Step-by-step explanation:

if they sell for 7.95 and you get 3.2 you do 7.95 times 3.2

Answer Link

Otras preguntas

How long has cuphead been in development?
The transformation T maps each point on ABC to ABC...which matrix represents T
What are 5 ways to make learning easier
Because they are located downstream from Turkey on the Tigris and the Euphrates Rivers,these two nations are anticipating and reduction in water supply,as a res
2. _______ is one of the first Latin American countries to have a separate ministry of tourism with dedicated funds within its federal governmental structure
A straight angle has measure 180 z is a straight angle
Which holiday is celebrated in France? The 4th of July May 17th April 1st Thanksgiving
if it takes Joan one and a half hours to watch a movie, how many films can he watch in ten and a half hours
Why can't a cell from a mullticellular organism survive on its own?
How to do this problem