yolandamoreno242416 yolandamoreno242416
  • 21-07-2020
  • Mathematics
contestada

Cheryl bought 3.4 pounds of coffee that cost $6.95 per pound . How many did she spend on coffee

Respuesta :

boredanairplane
boredanairplane boredanairplane
  • 21-07-2020

Answer:

23.63

Step-by-step explanation:

multiply the cost by the pounds

Answer Link
Unprecedented Unprecedented
  • 21-07-2020

Answer:

$23.63

Step-by-step explanation:

3.4 X 6.95 = 23.63

Answer Link

Otras preguntas

What is the solution to –4|–2x 6| = –24
Joanna plans on hanging 3 pictures of different sizes on the wall of her staircase. She thinks it will look best if all 3 rectangular pictures are similar. The
What were the three major areas of reform in Wilson’s New Freedom?
What is the name for a painting on wood depicting religious people or events? a. mosaic b. caliph c. icon d. jihad
Solve 2w + 3 over -3 = 1.
Which statements accurately describe how Renaissance ideas spread beyond Italy? Choose all answers that are correct. a. Leonardo da Vinci moved to the French co
What motivated the nations of Europe to engage in imperialist activities?
what is the 3 consequences of incumbency advantages for democratic election
if a person did not eat for several days which sequence of events would occur
rewrite the interval 11-20 using inequalities