hallethan506
hallethan506 hallethan506
  • 23-06-2020
  • Mathematics
contestada

A six-pack of juice sells for $2.28. What does 1 can cost?

Respuesta :

Centio33
Centio33 Centio33
  • 23-06-2020

Answer:$0.38

Step-by-step explanation:

Answer Link
Wishing Wishing
  • 23-06-2020

Answer:

$0.38 or 38¢

Step-by-step explanation:

$2.28÷6 cans=

$0.38 or 38¢

A can costs $0.38 or 38¢

Answer Link

Otras preguntas

How do I solve this problem 7x<14 and 1-x<4
Why do the oceans play such a large part in the water cycle
What are the prime numbers of numbers 1-49?
The concert lasts 60 minutes, and the songs are all the same length. The choir sings a total of 12 songs, 2 of which are sung by the sopranos only. For how many
How did its first pharaoh unify Egypt
should the object be measured in grams or in kilograms? a feather a bulldog a television a penny
the school marching band has 36 members. the band director wants to arrange the band members into a square formation. how many band members should be in each ro
Sara is putting away a pile of 36crayons she can pack them in boxes of10crayons or as single crayons .what are the different ways Sara can pack the crayons?
Why do the oceans play such a large part in the water cycle
How do I solve this problem 7x<14 and 1-x<4