itsolgaalvarez22
itsolgaalvarez22 itsolgaalvarez22
  • 26-05-2020
  • Mathematics
contestada

Q7: A grocery store sells a bag of 5 lemons for $2.00. What is the unit cost of each lemon in the bag?

Respuesta :

minniemouse1323
minniemouse1323 minniemouse1323
  • 26-05-2020

Answer:

0.40 cents per lemon

Step-by-step explanation:

Divide 2.00 by 5

Answer Link

Otras preguntas

How do you do this ?
What does blood alcohol concentration NOT depend on?
24 minus negative 14
Any organisation in South Africa that is dealing with corruption and fraud ( except SAPS)
A population is made up of different communities in an area
palabras agudas con acento en la é
6/20 in simplest form
Five friends share six fruit snacks equally how many fruit snacks with each friend get
5. Draw a model to write 30/4 as a mixed number.
Raymond bought 3/4 of a dozen rolls. How many rolls did he buy? Also, (another question) Jonathan rode 1.05 miles on Friday, 1.5 miles on Saturday, 1.25 mile so