griffinjohnson griffinjohnson
  • 26-05-2020
  • Mathematics
contestada

6th grade math help me please ! :))

6th grade math help me please class=

Respuesta :

TheLazyNobita
TheLazyNobita TheLazyNobita
  • 26-05-2020

Cost of 32 ounces yoghurt = $1.62

Cost of 1 ounce = $1.62/32 = $0.05 (approx)

Answer Link

Otras preguntas

A box of 10 markers weighs 105 grams the Empty Box weighs 15 grams how much does the 10 markers weigh.
6 people meet for a business lunch. Each person shakes hands once with each other person present. How many handshakes take place?
How far is the earth slanted
Seven less than the product of twice a number is greater than 5 more the same number. Which integer satisfies this inequality?a.116b.348c.2205d.2553
state how substrate size ad ph influence enzyme activity
the area of a square is 16 cm2. what are its linear dimensions
Which three ordered pairs complete the table to give solutions of the equation y = x – 7?  A.(3, –10), (0, –7), and (3, 4)  B.(–3, –10), (0, –7), and (3, –4)  C
Which of the following was NOT a conclusion of Rutherford’s gold foil experiment? a. The atom is mainly empty space b. The nucleus has a negative charge c. T
The planet we call Earth has how many main layers
What are two ways in which the suns energy can be captured and used?  How can both be used in a home?