charneeseals06 charneeseals06
  • 24-05-2020
  • Mathematics
contestada

Cost $4 since 0.25•20=4. Together,they would cost Jada $6 , leaving her with $6 . 35 ounces of peanuts. If Jada wants 20 ounces of raisins

Respuesta :

valientecarlos72
valientecarlos72 valientecarlos72
  • 21-09-2020

Answer:

The Answer is....

Step-by-step explanation:

Need more info and question needs to be explained better

Answer Link

Otras preguntas

. The value of Maggie's car decreased by 10% since last year, when she bought it. If the car is now worth $15,000.00, how much was the car worth when she bought
Katie has a roll of ribbon that is 8 feet long.she cuts off 3 feet of ribbon and the remaining length is cut into 8 shorter pieces of equal length.what is the l
Express your opinion about the need for more research into the safety of genetically modified organisms. Is this research necessary or not? Explain your point o
Samantha is developing a new design for a nuclear reactor. Why might she want to make a detailed computer model of her design? I. to test the physical theories
56.38,51.28,46.18,41.08 what is the rule
solve for g : 2g-m=5-gh
Which event is the most common at oceanic-continental convergent boundaries? A. volcanic mountain ranges B. earthquakes C. faults D. rift valleys
130% of the sum of 7 and a number n is equal to 91.
Which of these sentences contains a coordinate conjunction? A. Astronauts bounce about from wall to wall, flying! B. Weightlessness can sometimes be downright u
Samantha is developing a new design for a nuclear reactor. Why might she want to make a detailed computer model of her design? I. to test the physical theories