djerikescalante djerikescalante
  • 22-05-2020
  • Mathematics
contestada

Ms.Coty paid $3.00 for 6 muffins.How much she pay for 24 muffins

Respuesta :

daisydreamer123 daisydreamer123
  • 22-05-2020

Answer: $12.00 for 24 muffins

Step-by-step explanation:

24/6= 12

so, you end up with $12.00

Answer Link

Otras preguntas

5 examples of collective nouns
how do sieve tubes elements group to make sieve tubes
Jack mows the lawn in 3 hours. Jane mows the same yard in 4 hours. If they worked together how much time would it take them to mow the yard?
What is the meaning of "Le Prefere Etre A Paris" ?
Exercise1. If we multiply by three the numerator of a fraction and add 12 to the denominator, the value of the fraction is three quarters, and if the numerator
Paul's average for 3 tests was 85. The average of his scores for the first 2 tests was also 85. What was his score for the third test?
Two positive numbers have a difference of 4 and a product of 96. What are the numbers
what is the equation of a parabola whose vertex is (-6,0) and whose graph is half as tall as y=x^2 and opens upside down?
Advantages and Disadvantages of Malls
A scientist suggests keeping indoor air relatively clean as follows: provide 2 or 3 pots of flowers for every 100 square feet of floor space under a ceiling of