amont12 amont12
  • 23-08-2016
  • Mathematics
contestada

hank bought 2.4 pounds of apples. each pound cost 1.95. how much did hank spend on the apples.

Respuesta :

littlek133
littlek133 littlek133
  • 23-08-2016
2.4 X 1.95 = $4.68.. You multiple the two together.
Answer Link

Otras preguntas

Which front often produces hours of moderate-to-late precipitation over a large area
Manny made 4 pizzas to share among himself and 6 friends. How much pizza will each person get?
Write 258/300 as a decimal and as a percent.
each interior angle of a regular polygon measures 156°. how many sides does the polygon have?
diketahui luas permukaan kubus 864 cm2. perbandingan rusuk kubus dan p balok 3 : 4 perbandingan p l dan tinggi 4:3:2 luas permukaan balok adalah
Which action is an effect of lowered inhibitions? (Points : 1) doing or saying things out of line with one’s beliefs or values revisiting previously pent-up emo
Which additional word or words in the sentence should be capitalized? Is your favorite football team the seattle seahawks? Choose all answers that are correct.
In areas where freezing and thawing occur frequently, rocks weather rapidly because of the ____ of freezing water.
How many real number solutions does the equation have? y=3x^2 - 5x - 5 A. one B. two C. no solutions D. infinitely many solutions Thanks!! And I will pick bes
Why Is The United States Of America Described As "democratic,federal,republic?