keiladonnerson keiladonnerson
  • 24-04-2020
  • Mathematics
contestada

Jamie bought 4 oranges for $1.60 what was the cost per orange?

Respuesta :

GgStmm GgStmm
  • 24-04-2020

Answer:

$0.40

Step-by-step explanation:

1.60 dollars

.40 centers per orange

math

Answer Link
mimozamarku101 mimozamarku101
  • 24-04-2020

Answer:

you devide 1.60 by 4

the answer is 40 cents

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

List three guidelines you should follow when evaluating about weight control.
which sampling method starts with a random number and then selects every “k”th number thereafter? A. simple random sampling B. systematic random sampling C. str
compare the momentum of a semi truck moving 20 m/s and a bicycle moving 20 m/s​
Was ist Imperialismus?
77. According to the law of conservation of energy, energy cannot be .but can be from one form to another. nor
The volume of a prism which has an altitude of 10 units and has a right triangle base with a hypotenuse of 13 units and a leg of 12 units is:
Can someone please explain this to me??? Cellular phone service that charges per-minute will charge $60 for 200 minutes. How much would 1272 minutes cost? Round
What fraction OF the float were form either a dance group or a radio station? Written in simplest form
True or false every pair of congruent triangles is also is also a pair of similar triangles​
A fish tank that is 5 feet long by 3 feet wide by 3 feet high has a 2 foot cubic stone placed in the bottom how much water will the tank hold