stacym9873 stacym9873
  • 24-04-2020
  • Mathematics
contestada

Ms.Hazel paid $12 for 5 boxes of cereal how much did she pay for each box?

Respuesta :

eminemeny01
eminemeny01 eminemeny01
  • 24-04-2020

Answer:

$2.40 per box

Step-by-step explanation:

All you need to do is divide the amount of money spent by the quantity pf goods purchased:

12/5=2.4

Answer Link
149417 149417
  • 24-04-2020

Answer:

Step-by-step explanation:

divided 12 by 5 and there is you answer

=2.4

Answer Link

Otras preguntas

Find the magnitude of a fourth force on the stone that will make the vector sum of the four forces zero.
Factor is the polynomial using the pattern X^2+9x+8
Improvements in Georgia’s economy since the mid-1990s are partly due to _____. the use and sale of its own coal and petroleum for energy encouraging a sh
Which of the following is the best example of a reason to seek emergency medical help for someone who experiences vomiting? A. The person vomits when she has
If someone scores high on an intelligence test, what can you expect about his cognitive performance, compared with someone of average intelligence?
¿cuál es el primer mes del invierno? ¿cuál es el segundo mes de la primavera? ¿cuál es el tercer mes del otoño? ¿cuál es el primer mes del año? ¿cuá
what is 10 times 45 ?
The responsibilities of federal, state, and local governments do not overlap. True False
What is the total number of neutrons in an atom of 0-18?
Select the correct conjugation of the verb ir. Nosotros __________ al cine. van va vais vamos