Kayhannah720
Kayhannah720 Kayhannah720
  • 23-04-2020
  • Mathematics
contestada

(This is multiplication) Kim bought 1.5 pounds of American cheese that cost $4.50 per pound. She also bought 1.75 pounds of Swiss cheese that cost $4.80 per pound.

How much did Kim spend in all?


$9.30

$11.55

$15.15

$21.60

Respuesta :

loveisb
loveisb loveisb
  • 23-04-2020

Answer:

15.15

Step-by-step explanation:

Answer Link
rhesamay
rhesamay rhesamay
  • 04-02-2021

Answer:

15.15

i worked it out on paper

Answer Link

Otras preguntas

Write a claim using the prompt provided: a Should schools require students to perform community service?
Help me plssssssssss
What does it mean for Terrance to be “in his element” at the convention?
manure are the source of nutrients to the plant.​
what are greenhouse gases? give three examples
how many electrons are there in sodium
Antitussive deugs which are
We must follow rules of hygiene and sanitation to sty........
Write the rough draft of your fairy tale. You may copy and paste the accented and special characters from this list if needed: Á, á, É, é, Í, í, Ó, ó, Ú, ú, ü,
Write an equation of the line that passes through (5. – 1) and is perpendicular to the line y = 1/2x - 1 An equation of the perpendicular line is y =