rodney2kk rodney2kk
  • 21-04-2020
  • Mathematics
contestada


Gasoline is sold by the gallon. If 5 gal costs $17.35, how much would 12 gal cost?

Respuesta :

dallasgriffith4164
dallasgriffith4164 dallasgriffith4164
  • 21-04-2020

Answer: $41.64

Step-by-step explanation: $17.37/5=3.47, so 3.47 x 12 = $41.64

Answer Link

Otras preguntas

to convert a distance of 4500 yards to miles, which ratio could you multiply by
The Magna Carta and the English Bill of Rights share which of these important characteristics? A. They both limit the power of monarchs. B. They both protec
Which of the following countries is the largest shareholder in the World Bank?
If m = 2 and g = 3, what is 3 (m + 3g ) - (2m) ?
1. You just visited your doctor and he suggested you are at risk for heart disease. Which type of lipid should you avoid eating large amounts of? Carbohydrates
Although Wendy was nervous, she decided to go skydiving anyway. what is the prounoun
Hello, please, can you help me? Thank you very much, I am French I learn your language.
How are the "common good" and individual political rights secured by checks and balances?
A dry barren region that may be sandy and without trees or water is a . a.island b.harbor c.delta d.desert
Which of the following is not a class of clouds? A. Intermediate B. High C. Middle D. Low