svillegas266
svillegas266 svillegas266
  • 21-04-2020
  • Mathematics
contestada


A 4-kilogram bag of birdseed costs $12.69. What is the unit price, rounded to the
nearest cent?
​

Respuesta :

beanshot
beanshot beanshot
  • 21-04-2020

Answer:

$3.17

Step-by-step explanation:

Take the $12.69 and divide it by the 4 kilograms and you get 3.17. (This is rounded)

Answer Link
blessingtimmons07
blessingtimmons07 blessingtimmons07
  • 20-11-2020

Answer:

3.17

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

what is -4x+8=48 what is x
What Is the State Motto of Nevada?
Help with line equations?
assume the substance has a half-life of 11 years and the initial amount is 126 grams.How long will it be until only 15 % remains?
What Is the 1976 Copyright Act?
A right prism has square bases with edges that are three times as long as the lateral edges. The prism's total area is 750 m squared. Find the volume.
Convert 2000 g/l to the unit g/ml
simplify [tex] \sqrt{49/4} [/tex]
Why Is Missouri Called the Show-Me State?
What Is the 1976 Copyright Act?