cat991928 cat991928
  • 21-04-2020
  • Mathematics
contestada

Which describes the cost to produce one item?
O
O
A. Revenue
B. Unit cost
O
C. Unit price
O
D. Fixed cost

Respuesta :

tess69
tess69 tess69
  • 21-04-2020
I believe the answer is B, unit cost.
Answer Link
nataliesifuentes7198
nataliesifuentes7198 nataliesifuentes7198
  • 21-04-2020
B is the most Reasonable one
Answer Link

Otras preguntas

In c++, for every opening curly brace ({), there should be a closing curly brace (}) .true or false ​
nqz-ddjt-wav join for fun everyone
1. A pharmacy has determined that a healthy person should receive 70 units of proteins, 100 units of carbohydrates and 20 units of fat daily. If the store carri
five thirds of a number is give what is the number explain!​
The sum of heart rate readings taken five times for of Kundaval and Kulazhi are 400 and 360 respectively. And their projected deviations are 3,16 and 2.0 respec
Please answer my quistion in math the quistions are in the picture
Cho a =-53,b=45,c=-15.Tính giá trị biểu thức a,A=a+8-b b,B=a+b+c-b c,C=16+a-b+c-a
Squanto was a Wampanoag man. What happened to him?
Fill in the P = X x values to give a legitimate probability distribution for the discrete random variable X , whose possible values are − 2 , 1 , 2 , 3 , and 6
what is the answer of this?​