valentinapaolarp valentinapaolarp
  • 25-03-2020
  • Mathematics
contestada

dan bought 24 pounds of sugar for $10. how many dollars did he pu per pound of sugar

Respuesta :

betty0216
betty0216 betty0216
  • 25-03-2020

Step-by-step explanation:

10÷24= .41 cents per pound

Answer Link

Otras preguntas

A natural language processor comes across a sentence that contains the word “weightless.” The morphology component identifies the word “weight" and the suffix "
Which historical event encouraged the migration of two million Iranians to Europe, North America, and Australia in less than 30 years?​
What is the value of the angle marked m? Note: m is not a straight line!
Do you agree or disagree and why?
Script a series of three radio advertisements for some 1920s products. Attempt to skew the target audience ofyour toward the new, independent woman of the 1920s
What’s the answer?????????????????????
What is the perimeter of the rectangle below?
what is meaning of sorry nd believe??? explain with example. briefly​
An unknown substance weighing 50.0g was heated from 36.0 to 69.0. In this process, the substance absorbed 5890.0J of energy. What is the specific heat of the su
What is the distance between the points (59.5, 34.2) and (15.3, 14.9)? Enter your answer rounded to the nearest tenth (0.1).