ap526351 ap526351
  • 23-03-2020
  • Mathematics
contestada

James bought 8 apples for 4.96. What is the price of one apple

Respuesta :

deschisymone deschisymone
  • 23-03-2020

Answer:

$0.62

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

do you agree with socrates that there are absolute standards for truth and justice? why or why not
He unlaced his chain-shirt, iron body-warden, / undid his helmet, gave his gold-wrapped sword, finest iron, his gear to a steward To what does the kenning body-
Bytes in a shop that sells computers and digital cameras. In 2003,Bytes sold 620 computers. In 2004,Bytes sold 708 computers. Work out the percentage increase i
What branch of government establishes post office and roads
Which sentence contains a dangling modifier? Looking out the window, I saw the rain start to fall. Looking out the window, Liz felt the sun on her face. Looking
The Founding Fathers of the United States were influenced by Cicero’s ideas about A) Poltheism B) Aqueducts C) Government D) Architecture
The legal tradition that kept women from owning property and holding public office came to the United States from a. Mexico. b. Africa. c. Britain. d. Franc
What is the length of the diagonal of a 10 foot by 8 foot rectangle? A. 6 feet B. 282−−√ feet C. 241−−√ feet D. 18−−√
During 2002, the average person ate 220.8 pounds of meat. How much meat does a family of 3 people eat in year? 662.4 pounds 331.2 pounds 217.8 pounds 62.9 pound
what is 10% of 35? show work