Ashlynbreon Ashlynbreon
  • 23-03-2020
  • Mathematics
contestada

CALCULATOR
7. Chase has $24.35. Het unds of bananas. The bananas cost $0.65 per pound. He also buys 3
apples. Each apple costs $0.75. How much money does Chase have left after buying the bananas and
apples?

Respuesta :

cassielimanni
cassielimanni cassielimanni
  • 23-03-2020
How many pounds of bananas does the question ask?
Answer Link

Otras preguntas

How did the German and Japanese governments MOST LIKELY view America's passing of the Lend-Lease Act?
Embrago Act is about ?
what is the answer to 7b-b=-6
How are inducible and repressible operons similar
What is the goal of urban renewal? A. To return to agrarian ways of life B. To address urban problems C. To encourage localities to combine D. To prevent people
What is 51:60 in a fraction.
What is 13/17 minus 5/17
a rectangular field has a perimeter of 400 yards the length of the field is 3 times the width what is the length of the field and what is the width of the field
Describe three human activities that threaten aquatic habitats?
Great landowners who became romes ruling class