Floersare
Floersare Floersare
  • 22-03-2020
  • Mathematics
contestada

Which of these is a unit rate?
1) $3 for 3 hot dogs
2) $8 for 6 cupcakes
3) $5 for a case of soda
4) $16 for 2 movie tickets

Respuesta :

Babybio18
Babybio18 Babybio18
  • 24-03-2020

Answer:

4.

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

Study the picture of liquid water at the molecular level. Describe the connections between the oxygen and hydrogen atoms.
What is used for the treatment of the manic episode of bipolar disorder?
Why do p waves bed when they travel
Find the sample space for tossing 2 coins. Then find P(exactly 1 head).
Voy a caminar con el perro en el
Which of these is part of a physical system? A. hurricanes B. fishing industries C. regions D. boundaries
Square root x+3 -1=x
How do you solve Diamond problems?
What Does a government ruling over a diverse population have towards its citizens
Need help with 4,6 and 8