hilariezenobia hilariezenobia
  • 22-03-2020
  • Mathematics
contestada

What is the unit rate for a 13 ounce box of cereal that costs $3.99

Respuesta :

najeeb0
najeeb0 najeeb0
  • 03-06-2020

Answer:

.31

Step-by-step explanation:

You do 3.99 divided by 13 to get the price of one

Which is the unit price.

Answer Link

Otras preguntas

A group of students at a high school took a standardized test. The number of students who passed or failed the exam is broken down by those who did or did not e
Groups 10€ migrate in search of food, mat other groups with different beliefs Belief systeme and ideas spread What is missing from the diagram showing the relat
Something I'm proud of outside of medicine is learning to play a musical instrument. a) True b) False
How do the thought police discover thoughtcrime? a) Through telepathy b) Surveillance cameras c) Mind-reading devices d) Anonymous tips
Steps and Enharmonics For each question below, the first exercise has been done as an example. Notate the pitches one diatonic whole step below and above the fo
How many rows of just carts remain within FA?
When you are parking on a hill, you must ensure that your curbside wheels are within ______ of the curb or edge of the roadway. a) 6 inches b) 12 inches c) 18 i
A flowchart key is a flowchart that can be used to identify an organism by making a series of choices until you arrive at one possibility?
Patient has a peripheral neuropathy characterized by weakness affecting the LEs first, progressing superiorly to the arms and facial muscles; any sensory loss p
Dr. Donald Meichenbaum defined "mental practice" as?