jordanfogle319 jordanfogle319
  • 26-02-2020
  • Mathematics
contestada

If apples are on sale at 15 for $3 what's the cost of each apple

Respuesta :

anna7780
anna7780 anna7780
  • 26-02-2020
about 5c each apple.
Answer Link

Otras preguntas

Fluorine-21 has a half life of approximately 12 seconds. What fraction of the original nuclei would remain after 1 minute?
HELP MEEEEEEEEEEWITH THIS QUESTIONS​
"Debby" is a photographer. She sells small prints for$50 and large prints for $75. How many large prints did she sell?
Help!! Best answer will get Brainliest!!
I need help with #1 and 2
which one should I choose
Darren earned $663.26 in net pay for working 38 hours. He paid $128.51 in federal and state income taxes, and $66.75 in FICA taxesWhat was Darren's hourly wage?
In 4-5 complete sentences describe how you think the foods people eat can affect their health?
John has been working for the Acme Toy Co. for 18 years and makes $82,000. If he has been getting a raise of $2,500 per year (and continues to do so), write an
The question is down below!