smithalima34
smithalima34 smithalima34
  • 26-02-2020
  • Mathematics
contestada

I bought Turkey Tidbits
at 20 for $4.65. If I
paid $27.90, how
many tidbits did I buy?​

Respuesta :

cutepuppy740
cutepuppy740 cutepuppy740
  • 26-02-2020

Answer:

120

Step-by-step explanation:

27.90/4.65=6

20*6=120

Answer Link

Otras preguntas

What is the name for a painting on wood depicting religious people or events? a. mosaic b. caliph c. icon d. jihad
If an author skips over unimportant plot details and events in order to keep the story’s plot moving, how is that author manipulating time? a. The author is slo
Joanna plans on hanging 3 pictures of different sizes on the wall of her staircase. She thinks it will look best if all 3 rectangular pictures are similar. The
What was the effect of the Supreme Court’s decision in the case of Lochner v. New York?
When we speak of the flavor of a word, we're talking about the extra understood meanings that it carries in addition to its main meaning. These extra meanings a
Why were so few violations of the Sherman Antitrust Act brought to court?
What effect did the end of the British war with France have in the war of 1812? a. It freed number of British troops to fight in North American. b. It reduced t
What effect did the end of the British war with France have in the war of 1812? a. It freed number of British troops to fight in North American. b. It reduced t
Why do many cities near the California coast begin with san or santa?
search engines enable you to