badlyaddictive2003 badlyaddictive2003
  • 26-02-2020
  • Mathematics
contestada

A 3-gallon jug of water costs $21.12. What is the price per cup?

Respuesta :

dower081402
dower081402 dower081402
  • 26-02-2020

Answer:

Its 0.44

Step-by-step explanation:

BRAINLIEST PLEASE!!!!!

Answer Link

Otras preguntas

Which of the following is NOT a positive aspect of genetically engineered crops?
what is a book of balance​
What is the average velocity of atoms in 1.00 mol argon at 275k? For m use 0.0399 kg
why protonephridia are called lame cells
How many tenths are equivalent to 4/5
How many years are in the term of a US Senator? A) two years B) six years C) four years D) eight years
Antonio had his hair cut at the salon.After he returned home,he realized had accidentally tipped the stylist 119%of the cost of the hair cut.If the hair cut cos
Which statement about why Emperor Constantine chose Byzantium as his new capital is not true? A. It was the holiest city in the rapidly growing Christian reli
what is the vertex of h=-16t^2+20t+6​
Write and expression for the difference of p and 4